Sayfa yükleniyor, lütfen bekleyiniz...

Haber Detayı

Türkiye Sigorta’dan Tamamlayıcı Sağlık’a yeni teminatlar

Haber Detayı

Türkiye Sigorta’dan Tamamlayıcı Sağlık’a yeni teminatlar
24.11.2020 08:51

Türkiye Sigorta, sağlık hizmetini 83 milyona ulaştırma hedefi doğrultusunda ürünlerini yeni teminatlarla daha da cazip hale getiriyor. Şirket, son yıllarda büyük ilgi gören Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçelerine ameliyat tazminat teminatı; check up teminatı, doğum ve hamilelik takibi teminatını ekledi.

 


Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS), özel sağlık sigortasından çok daha uygun bir poliçe tutarıyla özel hastanede tedavi imkanına sahip olmayı sağlayan bir özel sağlık sigortası ürünü. Söz konusu ürüne ilgi ise son yıllarda büyük oranda arttı. Gücünü adından alan Türkiye Sigorta, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda da sektörün öncü şirketlerinden biri olma misyonu doğrultusunda bu branştaki poliçelerini yeni teminatlarla güçlendirerek daha cazip hale getirdi. Türkiye Sigorta, TSS ürününü “Ameliyat Tazminat Teminatı”, “Check up Teminatı”, “Doğum ve Hamilelik Takibi Teminatı” ile güçlendirdi.


Ameliyatlara büyük güvence


Ameliyat Tazminat Teminatı, sigortalının tedavi gideri için poliçesini kullanmaya ihtiyaç olmadığı durumlarda sigortalılara ekstra destek sağlıyor. Yıllık limiti 10 bin TL olan teminat kapsamında, poliçe ve sağlık sigortası özel şartları doğrultusunda ameliyat giderlerinin sigortacıdan talep edilmemesi halinde sigortalıya ilgili ameliyatın Ameliyat Tazminat Teminatı limiti ödeniyor. Ödenen bu teminat limiti Sağlık Uygulama Tebliği’nde (SUT) belirtilen rakamda gerçekleşiyor. Sigortalılar ihtiyaç halinde, poliçeye ilk giriş tarihinden 180 gün sonra bu avantajdan faydalanabiliyor.


Check up teminatı ile sağlığın kontrol altında


Tamamlayıcı Sağlık Poliçesi içerisinde sağlanan diğer avantajlı yenilik ise Check up teminatı. Her bireyin yaptırması gereken Check up taraması; kanser, kalp ve damar hastalıkları, diyabet gibi kronik rahatsızlıkların erken teşhisi ile olası durumlarda erken önlem alınmasına olanak sağlıyor. Check up teminatımız kapsamında sunulan tahlil ve kontroller ile gelecekte ortaya çıkabilecek sağlık problemleri saptanabilir ve geç kalınmadan önleyici tedbirler alınabilir.


Annelere doğum kolaylığı


Tamamlayıcı Sağlık Poliçesi Doğum ve Hamilelik Takibi Teminatı ile özel hastanede doğum yapmak isteyen annelere kolaylık sağlanıyor. Limitsiz olan bu teminat sayesinde hem tercih edilen anlaşmalı özel hastanede doğum gerçekleştirebiliyor hem de hamilelik süresince gerekli rutin kontroller karşılanıyor.


Yüzde 40’a varan indirim hakkı


Öte yandan Türkiye Sigorta, Tamamlayıcı Bireysel Sağlık poliçesinde; İstanbul ilinde sadece yatarak tedavide 0-49 yaş aralığına yüzde 30; 50 yaş ve üzerine yüzde 20 indirim; İstanbul dışında ise 0-49 yaş aralığına yüzde 40; 50 yaş ve üzerine yüzde 30 şeklinde indirim imkânı da sağlıyor. Yatarak+ayakta tedavilerde ise 0-49 yaş aralığına yüzde 5 indirim; İstanbul dışı illerde ise 0-49 yaş aralığına yüzde 20, 50 yaş ve üzerine yüzde 10 indirim uygulanıyor.


Anlaşmalı kurum seçeneği sadeleştirildi


Gücünü adından alan Türkiye Sigorta, sigortalıların ihtiyaçları ve bütçelerine en uygun alternatifi kolaylıkla seçebilmeleri için anlaşmalı sağlık kurumu seçeneklerini de sadeleştirdi. Mevcutta 4 adet olan kurum seçeneklerini Altın Network ve Gümüş Network olmak üzere düzenlediAnlaşmalı sağlık kurumlarına ilişkin detaylı bilgi içintıklayınız